archive-am.com » AM » A » ARMNOC.AM

Total: 445

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտե
    Կարագյան Աշխարհի չեմպիոն 1981 Սուսերամարտ Զինաիդա Սիմոնյան Աշխարհի չեմպիոն 1974 Հրաձգություն Հրաչյա Պետիկյան Աշխարհի չեմպիոն 1989 Հրաձգություն Երջանիկ Ավետիսյան Աշխարհի չեմպիոն 1994 1999 2001 2006 Հրաձգություն Յուրի Վարդանյան Աշխարհի չեմպիոն 1977 1979 1981 1983 1985 Ծանրամարտ Յուրի Սարգսյան Աշխարհի չեմպիոն 1982 1983 Ծանրամարտ Հոկսեն Միրզոյան Աշխարհի չեմպիոն 1983 Ծանրամարտ Իսրայել Միլիտոսյան Աշխարհի չեմպիոն 1989 Ծանրամարտ Նազիկ Ավդալյան Աշխարհի չեմպիոն 2009 Ծանրամարտ Բենուր Փաշայան Աշխարհի չեմպիոն 1981 1983 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Լևոն Ջուլֆալակյան Աշխարհի չեմպիոն 1986 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Մնացական Իսկանդարյան Աշխարհի չեմպիոն 1990 1991 1994 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Աղասի Մանուկյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Վաղինակ Գալստյան Աշխարհի չեմպիոն 2001 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Գառնիկ Հովհաննիսյան Աշխարհի չեմպիոն Սամբո Գուրգեն Թութխանյան Աշխարհի չեմպիոն 1988 1989 1990 1991 Սամբո Գագիկ Ղազարյան Աշխարհի չեմպիոն 1988 1991 Սամբո Հովիկ Մանուկյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Սամբո Քրիստինե Նաջարյան Աշխարհի չեմպիոն 1998 2004 Սամբո Արևիկ Կարապետյան Աշխարհի չեմպիոն 1999 Սամբո Արթուր Գրիգորյան Աշխարհի չեմպիոն 1990 1991 Սամբո Երվանդ Գրիգորյան Աշխարհի չեմպիոն 1997 1998 Սամբո Ռաֆաել Վահանյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 1985 1989 Շախմատ Հրաչյա Շահազիզյան Աշխարհի չեմպիոն 1985 1978 1989 1991 1994 2001 2003 2011 Նավամոդելային սպորտ Իսրայել Հակոբկոխյան Աշխարհի չեմպիոն 1989 Բռնցքամարտ Նշան Մունչյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Բռնցքամարտ Օլեգ Կլևցով Աշխարհի չեմպիոն 1990 Հեծանվասպորտ Տիգրան Մարտիրոսյան Աշխարհի չեմպիոն 2010 Ծանրամարտ Դավիթ Սաֆարյան Աշխարհի չեմպիոն 2013 Ազատ ոճի ըմբշամարտ Մավրիկ Նասիբյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 Սամբո Արսեն Ջուլֆալակյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Արթուր Ալեքսանյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 2015 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Գաբրիել Սարգսյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Ռոբերտ Հովհաննիսյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Վլադիմիր Հակոբյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Լևոն Արոնյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Հրանտ Շահինյան Օլիմպիական չեմպիոն Հելսինկի 1952 Մարմնամարզություն Ալբերտ Ազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Հռոմ 1960 Մարմնամարզություն Վլադիմիր Ենգիբարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Բռնցքամարտ Իգոր Նովիկով Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Տոկիո 1964 Հնգամարտ Ֆաինա Մելնիկ Օլիմպիական չեմպիոն Մյունխեն 1972 Աթլետիկա սկավառակի նետում Յուրի Վարդանյան Օլիմպիական չեմպիոն Մոսկվա 1980 Ծանրամարտ Էդուարդ Ազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մոսկվա 1980 Մարմնամարզություն Հոկսեն Միրզոյան Օլիմպիական չեմպիոն Սեուլ 1988 Ծանրամարտ Լևոն Ջուլֆալակյան Օլիմպիական չեմպիոն Սեուլ 1988 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Իսրայել Միլիտոսյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Ծանրամարտ Մնացական Իսկանդարյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Հրաչյա Պետիկյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Հրաձգություն Արմեն Նազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Ատլանտա 1996 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Իվան Ազդարով Եվրոպայի չեմպիոն 1947 Ծանրամարտ Ալբերտ Ազարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1955 Մարմնամարզություն Վարդան Միլիտոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1947 Ծանրամարտ Յուրի Վարդանյան Եվրոպայի չեմպիոն 1977 1980 1983 1978 Ծանրամարտ Յուրի Սարգսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1982 1983 Ծանրամարտ Վլադիմիր Ենգիբարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1955 1957 1959 Բռնցքամարտ Ալբերտ Նիկոլյան Եվրոպայի չեմպիոն 1979 Բռնցքամարտ Սամսոն Խաչատրյան Եվրոպայի չեմպիոն 1985 Բռնցքամարտ Իսրայել Հակոբկոխյան Եվրոպայի չեմպիոն 1985 1989 1991 Բռնցքամարտ Նշան Մունչյան Եվրոպայի չեմպիոն 1987 Բռնցքամարտ Մեխակ Ղազարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1987 Բռնցքամարտ Արթուր Հակոբյան Եվրոպայի չեմպիոն 1981 Մարմնամարզություն Վիտալի Զաստուխով Եվրոպայի չեմպիոն 1969 Բասկետբոլ Ֆաինա Մելնիկ Եվրոպայի չեմպիոն 1971 1972 1974 Աթլետիկա սկավառակի նետում Ռոբերտ Էմմիյան Եվրոպայի չեմպիոն 1986 Աթլետիկա հեռացատկ Արթուր Ալեքսանյան Եվրոպայի չեմպիոն 2012 2013 2014 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Զինաիդա Սիմոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1971 1975 1976 1978 1979 1981 Հրաձգություն Տիգրան Կիրակոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 2014

    Original URL path: http://www.armnoc.am/arm/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive



  • Մարմնամարզություն Valentin Chernikov World champion 1958 1961 Fencing Ashot Karagyan World champion 1981 Fencing Zinaida Simonyan World champion 1974 Shooting Hrachya Petikyan World champion 1989 Shooting Erjanik Avetisyan World champion 1994 1999 2001 2006 Shooting Yuriy Vardanyan World champion 1977 1979 1981 1983 1985 Weightlifting Yuriy Sargsyan World champion 1982 1983 Weightlifting Oksen Mirzoyan World champion 1983 Weightlifting Israyel Militosyan World champion 1989 Weightlifting Nazik Avdalyan World champion 2009 Weightlifting Benur Pashayan World champion 1981 1983 Greco Roman wrestling Levon Julfalakyan World champion 1986 Greco Roman wrestling Mnatsakan Iskandaryan World champion 1990 1991 1994 Greco Roman wrestling Aghasi Manukyan World champion 1993 Greco Roman wrestling Vaghinak Galstyan World champion 2001 Greco Roman wrestling Garnik Hovhannisyan World champion 1981 Sambo Gurgen Tutkhanyan World champion 1988 1989 1990 1991 Sambo Gagik Ghazaryan World champion 1988 1991 Sambo Hovik Manukyan World champion 1993 Sambo Qristine Najaryan World champion 1998 2004 Sambo Arevik Karapetyan World champion 1999 Sambo Artur Grigoryan World champion 1990 1991 Sambo Yervand Grigoryan World champion 1997 1998 Sambo Rafael Vahanyan World team champion 1985 1989 Chess Hrachya Shahazizyan World champion 1985 1978 1989 1991 1994 2001 2003 2011 Ship modeling Israyel Hakobkokhyan World champion 1989 Boxing Nshan Munchyan World champion 1993 Boxing Oleg Klevtsov World champion 1990 Cycling Tigran Martirosyan World champion 2010 Weightlifting David Safaryan World champion 2013 Freestyle wrestling Mavrik Nasibyan World champion 2014 Sambo Arsen Julfalakyan World champion 2014 Greco Roman wrestling Artur Aleksanyan World champion 2014 2015 Greco Roman wrestling Gabriel Sargsyan World team champion 2011 Chess Robert Hovhannisyan World team champion 2011 Chess Vladimir Hakobyan World team champion 2011 Chess Levon Aronyan World team champion 2011 Chess Hrant Shahinyan Olympic champion Helsinki 1952 Gymnastics Albert Azaryan Olympic champion Melbourne 1956 Rome 1960 Gymnastics Vladimir Yengibaryan Olympic champion Melbourne 1956 Boxing Igor Novikov Olympic champion Melbourne 1956 Tokyo 1964 Modern Pentathlon Faina Melik Olympic champion Munich 1972 Athletic discus Yuriy Vardanyan Olympic champion Moscow 1980 Weightlifting Eduard Azaryan Olympic champion Moscow 1980 Gymnastics Oksen Mirzoyan Olympic champion Seoul 1988 Weightlifting Levon Julfalakyan Olympic champion Seoul 1988 Greco Roman wrestling Israyel Militosyan Olympic champion Barcelona 1992 Weightlifting Mnatsakan Iskandaryan Olympic champion Barcelona 1992 Greco Roman wrestling Hrachya Petikyan Olympic champion Barcelona 1992 Shooting Armen Nazaryan Olympic champion Atlanta 1996 Greco Roman wrestling Ivan Azdarov European champion 1947 Weightlifting Albert Azaryan European champion 1955 Gymnastics Vardan Militosyan European champion 1947 Weightlifting Yuriy Vardanyan European champion 1977 1980 1983 1978 Weightlifting Yuriy Sargsyan European champion 1982 1983 Weightlifting Vladimir Yengibaryan European champion 1955 1957 1959 Boxing Albert Nikolyan European champion 1979 Boxing Samson Khachatyan European champion 1985 Boxing Israyel Hakobkokhyan European champion 1985 1989 1991 Boxing Nshan Munchyan European champion 1987 Boxing Mekhak GHazaryan European champion 1987 Boxing Artur Hakobyan European champion 1981 Gymnastics Vitaliy Zastukhov European champion 1969 Basketball Faina Melik European champion 1971 1972 1974 Athletic discus Robert Emmiyan European champion 1986 Athletics Long Jump Artur Aleksanyan European champion 2012 2013 2014 Greco Roman wrestling Zinaida Simonyan European champion 1971 1975 1976 1978 1979 1981 Shooting Tigran

    Original URL path: http://www.armnoc.am/eng/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive


  • Юрий Сарскян Чемпион мира 1982 1983 Тяжелая атлетика Оксен Мирзоян Чемпион мира 1983 Тяжелая атлетика Израэль Милитосяан Чемпион мира 1989 Тяжелая атлетика Назик Авдалян Чемпион мира 2009 Тяжелая атлетика Бенур Пашаян Чемпион мира 1981 1983 Греко римская борьба Левон Джулфалакян Чемпион мира 1986 Греко римская борьба Мнацакан Искандарян Чемпион мира 1990 1991 1994 Греко римская борьба Агаси Манукян Чемпион мира 1993 Греко римская борьба Вагинак Галстян Чемпион мира 2001 Греко римская борьба Гарник Оганесян Чемпион мира 1981 Самбо Гурген Тутхалян Чемпион мира 1988 1989 1990 1991 Самбо Гагик Казарян Чемпион мира 1988 1991 Самбо Овик Манукян Чемпион мира 1993 Самбо Кристина Надзарян Чемпион мира 1998 2004 Самбо Аревик Карапетян Чемпион мира 1999 Самбо Артур Григорян Чемпион мира 1990 1991 Самбо Ерванд Григорян Чемпион мира 1997 1998 Самбо Рафаэль Ваганян Чемпион мира командный чемпионат 1985 1989 Шахматы Грачья Шахазизян Чемпион мира 1985 1978 1989 1991 1994 2001 2003 2011 Судомодельный спорт Израэль Акопкохян Чемпион мира 1989 Бокс Ншан Мунчян Чемпион мира 1993 Бокс Oлег Клевцов Чемпион мира 1990 Велоспорт Tигран Mартиросян Чемпион мира 2010 Тяжелая атлетика Давид Сафарян Чемпион мира 2013 Вольная борьба Маврик Насибян Чемпион мира 2014 Самбо Арсен Джулфалакян Чемпион мира 2014 Греко римская борьба Артур Алексанян Чемпион мира 2014 2015 Греко римская борьба Габриэл Саргсян Чемпион мира командный чемпионат 2011 Шахматы Роберт Оганесян Чемпион мира командный чемпионат 2011 Шахматы Владимир Акопян Чемпион мира командный чемпионат 2011 Шахматы Левон Аронян Чемпион мира командный чемпионат 2011 Шахматы Грант Шагинян Олимпийский чемпион Хельсинки 1952 Гимнастика Альберт Азарян Олимпийский чемпион Мельбурн 1956 Рим 1960 Гимнастика Владимир Енгибарян Олимпийский чемпион Мельбурн 1956 Бокс Игорь Новиков Олимпийский чемпион Мельбурн 1956 Токио 1964 Пятиборье Фаина Мельник Олимпийский чемпион Мюнхен 1972 Легкая атлетика метание диска Юрий Варданян Олимпийский чемпион Москва 1980 Тяжелая атлетика Эдуард Азарян Олимпийский чемпион Москва 1980 Гимнастика Оксен Мирзоян Олимпийский чемпион Сеул 1988 Тяжелая атлетика Левон Джулфалакян Олимпийский чемпион Сеул 1988 Греко римская борьба Израэль Милитосяан Олимпийский чемпион Барселона 1992 Тяжелая атлетика Мнацакан Искандарян Олимпийский чемпион Барселона 1992 Греко римская борьба Грачья Петикян Олимпийский чемпион Барселона 1992 Стрельба Армен Назарян Олимпийский чемпион Атланта 1996 Греко римская борьба Иван Аздаров Чемпион Европы 1947 Тяжелая атлетика Альберт Азарян Чемпион Европы 1955 Гимнастика Вардан Милитосян Чемпион Европы 1947 Тяжелая атлетика Юрий Варданян Чемпион Европы 1977 1980 1983 1978 Тяжелая атлетика Юрий Сарскян Чемпион Европы 1982 1983 Тяжелая атлетика Владимир Енгибарян Чемпион Европы 1955 1957 1959 Бокс Альберт Николян Чемпион Европы 1979 Бокс Самсон Хачатрян Чемпион Европы 1985 Бокс Израэль Акопкохян Чемпион Европы 1985 1989 1991 Бокс Ншан Мунчян Чемпион Европы 1987 Бокс Мехак Казарян Чемпион Европы 1987 Бокс Артур Акопян Чемпион Европы 1981 Гимнастика Виталий Зацтухов Чемпион Европы 1969 Баскетбол Фаина Мельник Чемпион Европы 1971 1972 1974 Легкая атлетика метание диска Роберт Эммиян Чемпион Европы 1986 Легкая атлетика прыжки в длину Артур Алексанян Чемпион Европы 2012 2013 2014 Греко римская борьба Зинаида Симонян Чемпион Европы 1971 1975 1976 1978 1979 1981 Стрельба Тигран Киракосян Чемпион Европы 2014 Самбо Давид Сафарян Чемпион Европы 2013 Вольная борьба Грачья Петикян Чемпион Европы 1983 1985 Стрельба Ерджаник Аветисян Чемпион Европы

    Original URL path: http://www.armnoc.am/rus/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive

  • Լուրեր - Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտե
    ծրագրից հետո երկրորդն է Առաջին տեղում Գերմանիան ներկայացնող զույգն է 20 Փետ Պատանեկան Օլիմպիական խաղերում արժանապատիվ ներկայացանք Գագիկ Սարգսյան Նա ամփոփեց պատանեկան երկրորդ Խաղերը 20 Փետ Այս մեկնարկներից հետո վստահությունս սեփական ուժերիս նկատմամբ ավելի մեծացավ Միքայել Միքայելյան Դահուկորդը խոսեց նորվեգական կազմակերպվածության և գրանցած արդյունքների 19 Փետ Հայ ձյուդոյիստները մեդալ չեն նվաճել Դյուսելդորֆի Գրան պրիում Գրան պրին մեկնարկել է փետրվարի 19 ին և կավարտվի 21 ին 19 Փետ Հպարտ եմ որ հայրս պապս հայեր են և իմ արմատները հայկական են Անաստասիա Գալուստյան Անաստասիա Գալուստյանը կիսվեց տպավորություններով խոսեց իր ելույթների և 19 Փետ Հայտնի է ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի կազմը Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա մարտի 8 13 ը 18 Փետ Հայտնի է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող Հայաստանի կանանց հավաքականի կազմը Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կայանալու է ապրիլի 8 16 ը 18 Փետ Դահուկորդ Միքայել Միքայելյանը 26 րդն է Լավագույն արդյունքը գրանցեց Կորեան ներկայացնող Մագնուս Կիմը 18 Փետ Ավարտվեց ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունը Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունը կայացել է փետրվարի 14 18 ը 17 Փետ Ծանրորդ Անդրանիկ Կարապետյանը Հայաստանի չեմպիոն Տիգրան Մարտիրոսյանը արծաթե մեդալակիր 17 Փետ Կայացավ Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նիստը Նիստի ընթացքում քննարկվեցին ֆեդերացիայի հետագա անելիքները 17 Փետ Դրաժեն Բրայկովիչը կգլխավորի բասկետբոլի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունը տեղի է ունենալու հուլիսի 15 ից 24 ը

    Original URL path: http://www.armnoc.am/arm/news/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive

  • Տեսանյութեր - Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտե
    25 ամյակը 26 Սեպ Հանդիպում Ռուսաստանի միջազգային օլիմպիական համալսարանի ռեկտոր Լև Բելոուսովի հետ 16 Սեպ Ամփոփվել են ՄՕԿ ի և ԵՕԿ ի նախագահների Հայաստան այցի արդյունքները 11 Սեպ Նախագահ Սարգսյանը ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի ուղեկցությամբ այցելել է կառուցվող օլիմպիական ավան 29 Հուլ Հանդիպում հունիսի 12 ից 28 ը Բաքվում կայացած առաջին Եվրոպական խաղերին մասնակցած Հայաստանի օլիմպիական պատվիրակության անդամների հետ 28 Հուն Մարզաշխարհը մեծ շուքով դիմավորեց Բաքվից ժամանած ըմբիշներին 12 Հուն

    Original URL path: http://www.armnoc.am/arm/videos/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive

  • Լուսանկարներ - Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտե
    օր 16 Փետ Անաստասիա Գալուստյանի ազատ ծրագիրը լուսանկարներով 15 Փետ Օլիմպիական Անաստասիա Գալուստյանի մարզումը Լիլեհամերում 15 Փետ Ծանրամարտի Հայաստանի առաջնության մրցումային երկրորդ օր 14 Փետ Լիլեհամեր 2016 Հոկեյ Ռուսաստան Կանադա 14 Փետ Մեկնարկել է ծանրամարտի Հայաստանի առաջնությունը 14 Փետ Գեղասահորդ Անաստասիա Գալուստյանի ելույթը Լիլեհամերում 14 Փետ Ձյուդոյի Հայաստանի երիտասարդական առաջնություն 13 Փետ Լիլեհամերում մեկնարկեցին պատանեկան Օլիմպիական խաղերը 13 Փետ Դահուկորդ Միքայել Միքայելյանը մեկնարկեց Օլիմպիական խաղերում 12 Փետ Լիլեհամերը պատրաստ է պատանեկան Օլիմպիական խաղերի բացմանը 12 Փետ Օլիմպիական Միքայել Միքայելյանի մարզումը Լիլեհամերում 12 Փետ Քննարկում ՀԱՕԿ ում Zika վիրուսի վերաբերյալ 12 Փետ Հայտնի են սուսերամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնության երկրորդ օրվա արդյունքները 11 Փետ Հայաստանի մարզական պատվիրակությունը Լիլեհամերում 11 Փետ Մեկնարկել է սուսերամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը 10 Փետ Հայաստանի մարզական պատվիրակությունը մեկնեց Լիլեհամեր 6 Փետ Ձյան վոլեյբոլի Հայաստանի առաջնություն 4 Փետ Ջրացատկորդների մարզումը Երևանում 2 Փետ ՀԱՕԿ ը և Յուքոմ ընկերությունը համաձայնության հուշագիր ստորագրեցին 24 Հուն Արագ շախմատի Հայաստանի առաջնություն 23 Հուն Շախմատի Հայաստանի առաջնության վերջին տուր 23 Հուն Երևանում անցկացվում է գեղարվեստական մարմնամարզության մարզչական սեմինար 22 Հուն Ավարտվեց զարգացող ֆեդերացիաների դահուկասահքի գավաթի խաղարկությունը 21 Հուն Մարմնամարզիկներն ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում Ծաղկաձորում 21 Հուն Ծանրորդները նախապատրաստվում են Հայաստանի առաջնությանը 20 Հուն Մեկնարկեց զարգացող ֆեդերացիաների դահուկասահքի գավաթի խաղարկությունը 19 Հուն Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի

    Original URL path: http://www.armnoc.am/arm/photos/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive

  • Ռիո-2016 - Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտե
    Մնացական Իսկանդարյան Աշխարհի չեմպիոն 1990 1991 1994 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Աղասի Մանուկյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Վաղինակ Գալստյան Աշխարհի չեմպիոն 2001 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Գառնիկ Հովհաննիսյան Աշխարհի չեմպիոն Սամբո Գուրգեն Թութխանյան Աշխարհի չեմպիոն 1988 1989 1990 1991 Սամբո Գագիկ Ղազարյան Աշխարհի չեմպիոն 1988 1991 Սամբո Հովիկ Մանուկյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Սամբո Քրիստինե Նաջարյան Աշխարհի չեմպիոն 1998 2004 Սամբո Արևիկ Կարապետյան Աշխարհի չեմպիոն 1999 Սամբո Արթուր Գրիգորյան Աշխարհի չեմպիոն 1990 1991 Սամբո Երվանդ Գրիգորյան Աշխարհի չեմպիոն 1997 1998 Սամբո Ռաֆաել Վահանյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 1985 1989 Շախմատ Հրաչյա Շահազիզյան Աշխարհի չեմպիոն 1985 1978 1989 1991 1994 2001 2003 2011 Նավամոդելային սպորտ Իսրայել Հակոբկոխյան Աշխարհի չեմպիոն 1989 Բռնցքամարտ Նշան Մունչյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Բռնցքամարտ Օլեգ Կլևցով Աշխարհի չեմպիոն 1990 Հեծանվասպորտ Տիգրան Մարտիրոսյան Աշխարհի չեմպիոն 2010 Ծանրամարտ Դավիթ Սաֆարյան Աշխարհի չեմպիոն 2013 Ազատ ոճի ըմբշամարտ Մավրիկ Նասիբյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 Սամբո Արսեն Ջուլֆալակյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Արթուր Ալեքսանյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 2015 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Գաբրիել Սարգսյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Ռոբերտ Հովհաննիսյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Վլադիմիր Հակոբյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Լևոն Արոնյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Հրանտ Շահինյան Օլիմպիական չեմպիոն Հելսինկի 1952 Մարմնամարզություն Ալբերտ Ազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Հռոմ 1960 Մարմնամարզություն Վլադիմիր Ենգիբարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Բռնցքամարտ Իգոր Նովիկով Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Տոկիո 1964 Հնգամարտ Ֆաինա Մելնիկ Օլիմպիական չեմպիոն Մյունխեն 1972 Աթլետիկա սկավառակի նետում Յուրի Վարդանյան Օլիմպիական չեմպիոն Մոսկվա 1980 Ծանրամարտ Էդուարդ Ազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մոսկվա 1980 Մարմնամարզություն Հոկսեն Միրզոյան Օլիմպիական չեմպիոն Սեուլ 1988 Ծանրամարտ Լևոն Ջուլֆալակյան Օլիմպիական չեմպիոն Սեուլ 1988 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Իսրայել Միլիտոսյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Ծանրամարտ Մնացական Իսկանդարյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Հրաչյա Պետիկյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Հրաձգություն Արմեն Նազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Ատլանտա 1996 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Իվան Ազդարով Եվրոպայի չեմպիոն 1947 Ծանրամարտ Ալբերտ Ազարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1955 Մարմնամարզություն Վարդան Միլիտոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1947 Ծանրամարտ Յուրի Վարդանյան Եվրոպայի չեմպիոն 1977 1980 1983 1978 Ծանրամարտ Յուրի Սարգսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1982 1983 Ծանրամարտ Վլադիմիր Ենգիբարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1955 1957 1959 Բռնցքամարտ Ալբերտ Նիկոլյան Եվրոպայի չեմպիոն 1979 Բռնցքամարտ Սամսոն Խաչատրյան Եվրոպայի չեմպիոն 1985 Բռնցքամարտ Իսրայել Հակոբկոխյան Եվրոպայի չեմպիոն 1985 1989 1991 Բռնցքամարտ Նշան Մունչյան Եվրոպայի չեմպիոն 1987 Բռնցքամարտ Մեխակ Ղազարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1987 Բռնցքամարտ Արթուր Հակոբյան Եվրոպայի չեմպիոն 1981 Մարմնամարզություն Վիտալի Զաստուխով Եվրոպայի չեմպիոն 1969 Բասկետբոլ Ֆաինա Մելնիկ Եվրոպայի չեմպիոն 1971 1972 1974 Աթլետիկա սկավառակի նետում Ռոբերտ Էմմիյան Եվրոպայի չեմպիոն 1986 Աթլետիկա հեռացատկ Արթուր Ալեքսանյան Եվրոպայի չեմպիոն 2012 2013 2014 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Զինաիդա Սիմոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1971 1975 1976 1978 1979 1981 Հրաձգություն Տիգրան Կիրակոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 2014 Սամբո Դավիթ Սաֆարյան Եվրոպայի չեմպիոն 2013 Ազատ ոճի ըմբշամարտ Հրաչյա Պետիկյան Եվրոպայի չեմպիոն 1983 1985 Հրաձգություն Երջանիկ Ավետիսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1991 1994 2000 2001 2012 Հրաձգություն Էլմիրա Անտոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1976 Սեղանի թենիս Վաչիկ Վարդանյան Եվրոպայի չեմպիոն 2011 Սամբո Աշոտ Դանիելյան Եվրոպայի չեմպիոն 2010 Սամբո Նարինե Անտոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1980 1984 Սեղանի թենիս Անիտա Զախարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1980 1984 Սեղանի թենիս Հրաչիկ Ջավախյան Եվրոպայի չեմպիոն 2010 Բռնցքամարտ Յակով Կլիվեր Եվրոպայի չեմպիոն 1978 1979 Առագաստանավային սպորտ Գևորգիկ Պողոսյան Եվրոպայի

    Original URL path: http://www.armnoc.am/arm/Rio-2016/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive

  • Օլիմպավան - Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական Կոմիտե
    Գառնիկ Հովհաննիսյան Աշխարհի չեմպիոն Սամբո Գուրգեն Թութխանյան Աշխարհի չեմպիոն 1988 1989 1990 1991 Սամբո Գագիկ Ղազարյան Աշխարհի չեմպիոն 1988 1991 Սամբո Հովիկ Մանուկյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Սամբո Քրիստինե Նաջարյան Աշխարհի չեմպիոն 1998 2004 Սամբո Արևիկ Կարապետյան Աշխարհի չեմպիոն 1999 Սամբո Արթուր Գրիգորյան Աշխարհի չեմպիոն 1990 1991 Սամբո Երվանդ Գրիգորյան Աշխարհի չեմպիոն 1997 1998 Սամբո Ռաֆաել Վահանյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 1985 1989 Շախմատ Հրաչյա Շահազիզյան Աշխարհի չեմպիոն 1985 1978 1989 1991 1994 2001 2003 2011 Նավամոդելային սպորտ Իսրայել Հակոբկոխյան Աշխարհի չեմպիոն 1989 Բռնցքամարտ Նշան Մունչյան Աշխարհի չեմպիոն 1993 Բռնցքամարտ Օլեգ Կլևցով Աշխարհի չեմպիոն 1990 Հեծանվասպորտ Տիգրան Մարտիրոսյան Աշխարհի չեմպիոն 2010 Ծանրամարտ Դավիթ Սաֆարյան Աշխարհի չեմպիոն 2013 Ազատ ոճի ըմբշամարտ Մավրիկ Նասիբյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 Սամբո Արսեն Ջուլֆալակյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Արթուր Ալեքսանյան Աշխարհի չեմպիոն 2014 2015 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Գաբրիել Սարգսյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Ռոբերտ Հովհաննիսյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Վլադիմիր Հակոբյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Լևոն Արոնյան Աշխարհի թիմային առաջնության չեմպիոն 2011 Շախմատ Հրանտ Շահինյան Օլիմպիական չեմպիոն Հելսինկի 1952 Մարմնամարզություն Ալբերտ Ազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Հռոմ 1960 Մարմնամարզություն Վլադիմիր Ենգիբարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Բռնցքամարտ Իգոր Նովիկով Օլիմպիական չեմպիոն Մելբուրն 1956 Տոկիո 1964 Հնգամարտ Ֆաինա Մելնիկ Օլիմպիական չեմպիոն Մյունխեն 1972 Աթլետիկա սկավառակի նետում Յուրի Վարդանյան Օլիմպիական չեմպիոն Մոսկվա 1980 Ծանրամարտ Էդուարդ Ազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Մոսկվա 1980 Մարմնամարզություն Հոկսեն Միրզոյան Օլիմպիական չեմպիոն Սեուլ 1988 Ծանրամարտ Լևոն Ջուլֆալակյան Օլիմպիական չեմպիոն Սեուլ 1988 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Իսրայել Միլիտոսյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Ծանրամարտ Մնացական Իսկանդարյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Հրաչյա Պետիկյան Օլիմպիական չեմպիոն Բարսելոնա 1992 Հրաձգություն Արմեն Նազարյան Օլիմպիական չեմպիոն Ատլանտա 1996 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Իվան Ազդարով Եվրոպայի չեմպիոն 1947 Ծանրամարտ Ալբերտ Ազարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1955 Մարմնամարզություն Վարդան Միլիտոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1947 Ծանրամարտ Յուրի Վարդանյան Եվրոպայի չեմպիոն 1977 1980 1983 1978 Ծանրամարտ Յուրի Սարգսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1982 1983 Ծանրամարտ Վլադիմիր Ենգիբարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1955 1957 1959 Բռնցքամարտ Ալբերտ Նիկոլյան Եվրոպայի չեմպիոն 1979 Բռնցքամարտ Սամսոն Խաչատրյան Եվրոպայի չեմպիոն 1985 Բռնցքամարտ Իսրայել Հակոբկոխյան Եվրոպայի չեմպիոն 1985 1989 1991 Բռնցքամարտ Նշան Մունչյան Եվրոպայի չեմպիոն 1987 Բռնցքամարտ Մեխակ Ղազարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1987 Բռնցքամարտ Արթուր Հակոբյան Եվրոպայի չեմպիոն 1981 Մարմնամարզություն Վիտալի Զաստուխով Եվրոպայի չեմպիոն 1969 Բասկետբոլ Ֆաինա Մելնիկ Եվրոպայի չեմպիոն 1971 1972 1974 Աթլետիկա սկավառակի նետում Ռոբերտ Էմմիյան Եվրոպայի չեմպիոն 1986 Աթլետիկա հեռացատկ Արթուր Ալեքսանյան Եվրոպայի չեմպիոն 2012 2013 2014 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Զինաիդա Սիմոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1971 1975 1976 1978 1979 1981 Հրաձգություն Տիգրան Կիրակոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 2014 Սամբո Դավիթ Սաֆարյան Եվրոպայի չեմպիոն 2013 Ազատ ոճի ըմբշամարտ Հրաչյա Պետիկյան Եվրոպայի չեմպիոն 1983 1985 Հրաձգություն Երջանիկ Ավետիսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1991 1994 2000 2001 2012 Հրաձգություն Էլմիրա Անտոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1976 Սեղանի թենիս Վաչիկ Վարդանյան Եվրոպայի չեմպիոն 2011 Սամբո Աշոտ Դանիելյան Եվրոպայի չեմպիոն 2010 Սամբո Նարինե Անտոնյան Եվրոպայի չեմպիոն 1980 1984 Սեղանի թենիս Անիտա Զախարյան Եվրոպայի չեմպիոն 1980 1984 Սեղանի թենիս Հրաչիկ Ջավախյան Եվրոպայի չեմպիոն 2010 Բռնցքամարտ Յակով Կլիվեր Եվրոպայի չեմպիոն 1978 1979 Առագաստանավային սպորտ Գևորգիկ Պողոսյան Եվրոպայի չեմպիոն 2010 Ծանրամարտ Արսեն Ջուլֆալակյան Եվրոպայի չեմպիոն 2009 Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտ Սերգեյ Ֆոգելև Եվրոպայի չեմպիոն 1979 Առագաստանավային սպորտ Ռոբերտ Ներսիսյան Եվրոպայի չեմպիոն 1978 Առագաստանավային սպորտ Յուրի

    Original URL path: http://www.armnoc.am/arm/olympavan/ (2016-02-21)
    Open archived version from archive



  •